Doğrular - Perilla
Bayi Toplantısı
Konya’mızı tanıtmak, firmamızı tanıtmak, ürünlerimizi tanıtmak ve müşterilerimizi daha yakından tanımak için bayiilerimizle Konya'da harika iki gün geçirdik.
10/08/2018
Sünnet Şöleni

Sünnet Şöleni

Firmamızın sosyal sorumluluk projelerinden biri olarak düzenlediği sünnet şölenimizde firma personelimizin çocukları sünnet ettirildi.


31 çocuğumuzun sünnet ettirildiği düğün Mevlana Kültür Merkezi’nde toplanıp düzenlenen konvoy ile başladı. Yapılan gezinin ardından çocuklarımız Atiker Deluxe Meram Kır Bahçesine getirildi. Sünnet düğününe Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, sünnet olan çocukların akrabaları, yakınları ve çok sayıda davetli katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Doğru, “Daha önce düzenlemiş olduğumuz toplu sünnet düğünümüzü bu yıl yine düzenledik. 31 çocuğumuzun erkekliğe adım atmasına vesile olduk. Bundan sonra da bu tür organizasyonları yapmaya devam edeceğiz” dedi. Sünnet törenine katılan davetlilere geleneksel Konya düğün pilavı ikram edildi.

23/06/2018
Avrasya Kalite Ödüllü'nün Sahibi: "DOĞRULAR"

Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği Avrasya Kalite Ödülleri Töreni Güngören Kale Center AVM’ de düzenlendi.           

18 Mart Tarisinde Uluslararası boyutlarıyla tüketici memnuniyetinin konu aldığı Avrasya Kalite Ödülü Kale Center’de ulusal ve uluslararası markaların yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Yaşam kalitesini yükseltmek için tüketiciye ürün ve hizmet sunan, satış sonrası hizmetleri ile tüketici memnuniyetini ön planda tutan ulusal ve uluslararası markalarla birlikte Doğrular olarak firmamızda en ön saflarda yerini aldı.

Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği Avrasya Kalite Ödülleri tüketiciye en iyiyi verebilmenin yarışını yapan markaların, deneyimlerini paylaştıkları bir platform oldu. Ödül töreninde yönetim danışmanları, akademisyenler ve Türkiye’nin ve gelişmiş ülkelerin önde gelen şirketlerinin yöneticileri ve İdarecileri tüketicinin kalbine giden yola ilişkin görüş ve öngörülerini Tüketiciler ile paylaştılar.

Tüketici, marka, farklılaşma, inovasyon, iletişim, sosyal sorumluluk, toplumsal barış, ürün çeşitlenmesi, uluslararası rekabet, yaşam ve düşünce kalitesi, çevrenin korunması gibi konular iş ve sanat dünyasının başarılı yöneticileri tarafından ele alındı.

Tüketicinin saygınlığını kazanmış, mal ve hizmet üretiminde kaliteye önem veren ve tüketici memnuniyetini gözeten ödüllü markalar arasında bu yıl ve her yıl olduğu gibi Doğrular Ev Ürünleri A.Ş. ’de yer aldı. Ödülünü Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği Genel Başkanı Osman Doğan`ın elinden, firmamız Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürümüz Sayın Bilal DOĞRU aldı. Tören sonunda görüş bildiren DOĞRU, Avrasya Kalite Ödülüne layık görüldüğümüzden dolayı memnun olduğunu belirterek sektörde kalite çıtasını yükseltmeye ve yine kaliteden taviz vermeden üretimlerine devam edeceklerini kaydetti.

18/03/2017
Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü

KOSGEB’in gelenekselleşen KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni’nin bu yıl 4.’sü, Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık ve KOSGEB Başkanı Sayın Recep Biçer ve değerli KOBİ yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Doğrular; şirketin son 3 yıllık cirosu, mavi ve beyaz yakalı çalışan sayısı, Ar & Ge çalışmaları, Kosgeb ve Tübitak ile yapılan projeler, bugüne kadar alınan ödüller, patent-tasarım-marka adetleri ve sosyal sorumluluk projeleri göz önünde bulundurularak komisyonlarca yapılan değerlendirmeler neticesinde Kobi Büyük Ödül Finaline kalan 5 firma içerisinde yer almıştır.

Ödül törenine firmamızı temsilen Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Fahrettin Doğru katılmış olup 4.KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni’ nde Başarı Sertifikasını Başbakan Yardımcısı Sayın Lütfi Elvan’ın elinden almıştır.

24/12/2015
Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü
Doğrular Ev Ürünleri A.Ş. KOBİ ve Girişimcilik Yarışmasında KOBİ Büyük Ödülü Finaline Kalarak Başarı Sertifikası Aldı.

KOSGEB tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen, 4300 işletmenin başvurduğu ve 8 kategoride 40 kobinin finale kaldığı, KOBİ ve Girişimcilik Yarışmasında, Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü finalistlerinden Doğrular Ev Ürünleri A.Ş. başarı sertifikasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’ tan aldı. 

KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri, 29 Ocak 2015 Perşembe günü Rixos Grand Ankara Oteli’nde düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü kategorisinde finale kalarak başarı sertifikası alan Doğrular Ev Ürünleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Bilal DOĞRU: “Öncelikle bu başarıda büyük payı olan müşterilerimize ve çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Ayrıca burada olmak ve bu ödül töreninde finalist olmaktan dolayı memnun olduğunu belirterek, sektörde kalite çıtasını yükseltmeye ve yine kaliteden taviz vermeden üretimlerine devam edeceklerini kaydetti.

Törende konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu KOBİ'lere müjdeler vererek, yeni destek programlarını açıkladı. Ayrıca 3.KOBİ ve Girişimcilik Ödül töreninde hazır bulunan 40 finaliste, tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak olan yurtdışı iş gezisi desteği sunacaklarını da kaydetti.  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da KOBİ'lere yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

29/01/2015
Kurum İçi Eğitim ve Motivasyon Seminerinin 10.su Antalya’da Yapıldı!

Doğrular Ev Ürünleri A.Ş. her yıl geleneksel hale getirdiği Kurum içi eğitim ve motivasyon seminerinin 10.sunu Antalya’da yaptı.

2 gün süren eğitime Konya Merkez, İstanbul Şube ve Rusya İdari personelleri katıldı. 2014 yılı analizinin yapıldığı seminerde 2015 yılı hedefleri de belirlendi.

Gündüzleri eğitim ve analizlerle geçen seminerin, akşamları da otelin aktiviteleri ile eğlenceli saatler yaşandı.

Seminerin son gününde ise genel değerlendirme ve 2015 yılı için temennileri içeren son toplantı yapıldı.

17/01/2015
Kurum İçi Eğitim ve Motivasyon Seminerimizin 9.su Antalya’da Yapıldı!

Doğrular Ev Ürünleri her yıl geleneksel hale getirdiği Kurum içi eğitim ve gelişim seminerinin 9.sunu Antalya’da yaptı.

4 gün süren eğitime Konya Merkez, İstanbul Şube ve Rusya İdari personelleri katıldı. 2013 yılı analizinin yapıldığı seminerde 2014 yılı hedefleri de belirlendi.

Seminerde uzman eğitmen Şaban Kızıldağ tarafından farklı konularda eğitimler alındı.

Gündüzleri eğitim ve analizlerle geçen seminerimizin, akşamları da otelin aktiviteleri ile eğlenceli saatler yaşandı.

Seminerimizin son gününde ise genel değerlendirme 2014 yılı için temennileri içeren son toplantı yapılarak. Seminer boyunca yararlı eğitimler ve enerji toplayan personelimiz. Bir sonraki seminerde buluşmak üzere ayrılmışlardır.

18/12/2013
Kurum İçi Eğitim ve Gelişim Seminerimizin 8.si Antalya’da Yapıldı!

Doğrular Ev Ürünleri her yıl geleneksel hale getirdiği Kurum içi eğitim ve gelişim seminerinin 8.sini Antalya’da yaptı.

4 gün süren eğitime Konya Merkez, İstanbul Şube ve Rusya İdari personelleri katıldı. 2012 yılı analizinin yapıldığı seminerde 2013 yılı hedefleri de belirlendi.

Seminerde uzman eğitmen Bülent YERLİKAYA tarafından Motivasyon eğitimi alındı.

Gündüzleri eğitim ve analizlerle geçen seminerimizin, akşamları da otelin aktiviteleri ile eğlenceli saatler yaşandı.

Seminerimizin son gününde ise genel değerlendirme 2013 yılı için temennileri içeren son toplantı yapılarak. Seminer boyunca yararlı eğitimler ve enerji toplayan personelimiz. Bir sonraki seminerde buluşmak üzere ayrılmışlardır.

13/12/2012
Doğrular Sünnet Şöleni

Doğrular Madeni Eşya Sanayi ve Ticaret firması, çalışan elemanlarının çocuklarını sünnet ettirdi. Doğrular Ev Ürünleri fabrikasında çalışan elemanların çocuklarından oluşan 38 çocuk sünnet ettirildi. Sünnet ettirilen çocuklar yapılan gezinin ardından Karahüyük Mahallesi`nde bulunan Konevi-Der Sosyal Tesisleri`ne getirildi. Sünnet olan çocuklara buraya gelen akrabaları ve yakınları geçmiş olsun dileklerini sunarak, yanlarında getirdikleri hediyeleri takdim ettiler. Sünnet olan çocuklar aldıkları hediyeler ile sevindi. Sünnet organizasyonunu gerçekleştirenler firma adına konuşan Doğrular Ev Ürünleri İdari Amiri Ahmet Mest, sünnet organizasyonlarının devam edeceğini söyleyerek, “Bu sene ilk defa çalışan elemanlarımızın çocuklarını sünnet ettirdik. Bu gün burada 38 çocuğumuzun erkekliğe adım atmasına vesile olduk. Bundan sonra da gelecek yıllarda da bu tür organizasyonlar devam edecek. Çalışanlarımızın arasında sünnet olacak çocuğu gelecek yıl az olabilir. Ama 2-3 yıl sonra büyüyen çocuklarımız ile birlikte daha kalabalık bir düğün organizasyonu yapacağız” dedi. Sünnet organizasyonuna gelen davetlilere geleneksel Konya düğün pilavı ikram edildi. Merhaba Gazetesi olarak biz de sünnet olan çocuklara geçmiş olsun diyoruz.

15/11/2012
Doğrular Ailesinin Acı Günü

Doğrular Madeni Eşya Kurucusu değerli büyüğümüz, Hasan DOĞRU’nun muhterem eşi Ayşe DOĞRU, 13 Haziran 2012 tarihinde Hakkın rahmetine kavuştu.

Merhume, Selimiye Camiinde ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde ebediyete uğurlandı. Cenazeye Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Meram Belediyesi Başkanı Serdar KALAYCI ve çok sayıda aile yakını katıldı. Taziyeleri kabul eden oğulları; Doğrular Madeni Eşya Yönetim Kurulu Başkanı İsmail DOĞRU Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Doğru, Bilal Doğru ve fabrika Müdür Yardımcısı Mevlüt DOĞRU başsağlığı dileyen tüm dostlarına teşekkür etti.

Fabrika müdürümüz Hüseyin Işık’ın babası Hasip IŞIK ise 15.05.2012 tarihinde ebediyete intikal etti. Vefat eden değerli merhum ve merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

15/06/2012
Sokak Çocuklarına Sahip Çıkılıyor...

Konya`da, sokakta seyyar satıcılık, ayakkabı boyacılığı ve tartıcılık yapan, mendil satan ilk ve orta öğretim çağındaki çocuklara, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı`na bağlı Çocuk ve Gençlik Merkezi`ne getirilerek seramik ve çini eğitimi veriliyor.

Konya Valiliği Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdür Vekili Celal Turgut Koç, yaptığı açıklamada, Konya`da sokak satıcılığı yaptığını tespit ettikleri çocukların aileleriyle iletişime geçtiklerini söyledi.

Merkezde psikolojik danışmanlık yapan Halil İbrahim Çabuk ise gelen çocukların problemlerini çözmeye çalışarak, öğrencilerin eğitim süreçlerine katkıda bulunmaya çalıştıklarını aktardı.

Çocuk ve Gençlik Merkezi`ne gelen içine kapanık bir öğrencinin, farklı teknikler kullanarak problemlerini belirlediklerini söyleyen Çabuk, şöyle devam etti: ``Çocuğun çizdiği resimlerden yola çıkarak nasıl bir problemi olduğunu belirledik. Öğrencimizin bize anlatmak istediği şeyi genel olarak yakaladıktan sonra bu problemin çözümüne ilişkin çalışmayı yine çocuğumuzun kendisiyle bulmaya çalıştık. Değersizlik duygusu ve öz güven eksikliği problemi belirlenen çocuğun, yeniden öz güveninin kazanmasını sağlayarak ileriye yönelik hedefleri belirlemesi, ders başarısının artması adına yaptığımız çalışmaları devam ettiriyoruz.`` dedi.

Doğrular Madeni Eşya Sosyal Sorumluluk Projeleri Kapsamında Sokak Çocuklarını ağırladı. Çocuklara fabrikayı gezdirdikten sonra öğle yemeği yendi ve hediyeler verildi. Sokak Çocuklarımızın bu gelişme süreçlerinde üzerimize düşen görevleri harfiyen yapıyoruz ve yapmalıyız. Bu bizim insanlık borcumuzdur.

Onları dışlamak, hor görmek yerine daha olumlu yaklaşarak onların hayatla mücadelelerini kolaylaştırmalıyız diyen Sosyal Hizmetler Müdürü Ümmü KAPLAN, firma olarak sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında bu ve bunun gibi çalışmaların devam edeceğini belirtti.

20/11/2011
Doğrular Büyümeye Devam Ediyor.

Doğrular Madeni Eşya 2011 yılı yatırımları kapsamında artan müşteri talebini daha rahat karşılayabilmek için 45.000 m² açık alan üzerinde bulunan 14.000 m² kapalı fabrika sahasını 24.000 m² ’ye çıkardı. Bu alanda yeni idari binasına taşınacak olan firmamız yeni bina ile gelecek kolaylıklar ve teknolojik yatırımları sayesinde müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi hedefliyor. Firmamız Yönetim Kurulu Başkanı İsmail DOĞRU, yeni yatırımla daha büyük projelere imza atmaya devam edeceğimizi belirterek bu başarıda büyük payı olan müşterilerimize ve çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

02/10/2011
Kaya Kardeşler Mağaza Açılış Töreni

Kaya Kardeşler, KOTTİM Sanayi sitesinde yeni şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

Konya’nın köklü şirketleri arasında yer alan ve 1984 yılından beri toptancılık sektöründe hizmet veren Kaya Kardeşler, 2 bin metrekare showroom ve 5 bin metrekarelik depolama alanı ile yeni yerinde hizmetine başladı. Kaya Kardeşler Attariye Hırdavat, Tekstil Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Abdullah Kaya, Kaya Kardeşler aile şirketinin Konya’da 1984 yılında ticari hayatına başladığını belirterek toptancılık sektöründe ilerleyen yıllarla birlikte büyük bir gelişim gösterdiklerini söyledi. Gıda sektörü dışında bütün ürünleri bünyesinde barındırdıklarını belirten Kaya, 120 ulusal markanın İç Anadolu bölge bayiliğini yapan Kaya Kardeşler, 20 sektörde 24 bin barkotlu çeşit ile hizmet verdiklerini söyledi.

Toplam 7 bin metrekarelik yeni yerleri ile Konya’da hizmet vermeye devam ettiklerini kaydeden Kaya, ulusal zincir marketler, yerel marketler ve gıda alış veriş merkezleri başta olmak üzere 3 bin 500 noktaya hizmet verdiklerini ifade etti. 

20/06/2011
Yüce Kardeşlerden Bir İlk…

Diyarbakır bayiimiz Yüce Kardeşler Ticaret’in sahibi İhsan Yüce, ürünlerini sattığı tüm tedarikçilerini Antalya’daki fuarda bir araya getirdi. Tüm tedarikçiler ürünlerini stantlarında tanıtırken, 170’e yakın bayi de bu ürünler hakkında bilgi alıp inceleme, hem de alışveriş yapma imkanı buldu. Tüm katılımcılar fuara yoğun ilgi gösterdi.

Antalya’da bir otelde düzenlenen bu fuar sayesinde müşteriler ürün incelemenin yanı sıra tatil yapma imkanı da buldu.

Yüce Kardeşler Ticaret müşteri memnuniyetini ön planda tutan, kurumsallaşmaya önem veren, bölgesine hakim bir firma olarak müşterilerine düzenlemiş olduğu bu fuarla sektöründe bir ilke imza atmıştır.

Düzenlenen fuar amacına ulaştı, oldukça verimli geçti ve müşteriler memnun ayrıldı. Diyarbakır bayiimizin düzenlediği bu fuar diğer bayilere de örnek olacak nitelikteydi.

Yüce Kardeşler Ticaretin sahibi İhsan Bey’e teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. 

09/06/2011
“Sadece Belgelendirdik”

Tüketici Akademisi tarafından 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü nedeniyle İstanbul Haliç Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilen 24. Uluslararası Tüketici Zirvesi`nde Almanya 7. Başbakanı Gerhard Schröder ile Türkiye`den iş, sanat ve siyaset dünyasının önemli isimleri bir araya geldi.

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü`nde yaşam kalitesini yükseltmek için tüketiciye ürün ve hizmet sunan ulusal ve uluslararası markaların yöneticileri ile birlikte iş hayatından Dilek Sabancı, Ali Sabancı, TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü Bahadır Kaleağası, siyaset dünyasından Devlet Bakanı Egemen Bağış, sanat camiasından Ferhat Göçer, Gülben Ergen, Ziynet Sali, Bedük, Emre Aydın gibi birçok ünlü isim zirvede yer aldı.

Tüketici, marka, farklılaşma, iletişim, sosyal sorumluluk, toplumsal barış, ürün çeşitlenmesi, uluslararası rekabet, yaşam ve düşünce kalitesi, çevrenin korunması gibi konular iş ve sanat dünyasının başarılı yöneticileri tarafından ele alındı.

Kurumların nasıl tüketici odaklı olması gerektiği tartışmalarının değerlendirildiği zirvede, seçkin markalar aynı platformda bir araya gelerek vizyonlarını, stratejilerini, deneyimlerini paylaştılar.

Tüketici Akademisi tarafından Türkiye`de tüketiciye ürün ve hizmet sunan markaların güven değerlerini ölçümlemek için 9 ilde, hanede görüşme ile SAM Sosyal Araştırmalar Merkezi`ne yaptırılan ülkemizin en geniş marka araştırması sonuçları zirve finalinde kamuoyu ile paylaşıldı. Hizmet kalitesine en çok güvenilen markalara "Tüketici 2011 kalite ödülü" takdim edildi.

Bu anlamlı gecede Doğrular Ev Ürünleri de Kalite Ödülüne Layık Görülen firmalar arasında yer aldı. Firmamız adına ödülü Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürmüz Sayın Bilal Doğru Bey, Tüketici Akademisi Başkanı Fahri Ustaoğlu`nun elinden aldı.

Tören sonunda görüşleri alınan Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürmüz Sayın Bilal Doğru,

Aldığımız ödülün Doğrular Ev Ürünleri camiasına hayırlı olmasını temenni ediyor, bu ödüle layık olmaya çalışıp, ileriki yıllarda kalite ve tüketici memnuniyeti konusunda politikamızı daha üst seviyelere taşıyacaklarını ifade etti. 

15/03/2011
Avrasya Kalite Ödüllü'nün Sahibi: "DOĞRULAR"

Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği Avrasya Kalite Ödülleri Töreni Olivium Outlet Center’da düzenlendi.           

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü’nde Uluslar arası boyutlarıyla tüketici memnuniyetinin konu aldığı Avrasya Kalite Ödülü Olivium’da ulusal ve uluslararası markaların yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü’nde, yaşam kalitesini yükseltmek için tüketiciye ürün ve hizmet sunan, satış sonrası hizmetleri ile tüketici memnuniyetini ön planda tutan ulusal ve uluslar arası markalarla birlikte Doğrular olarak firmamızda en ön saflarda yerini aldı.

Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği Avrasya Kalite Ödülleri tüketiciye en iyiyi verebilmenin yarışını yapan markaların, deneyimlerini paylaştıkları bir platform oldu. Ödül töreninde yönetim danışmanları, akademisyenler ve Türkiye’nin ve gelişmiş ülkelerin önde gelen şirketlerinin yöneticileri ve İdarecileri tüketicinin kalbine giden yola ilişkin görüş ve öngörülerini Tüketiciler ile paylaştılar.

Tüketici, marka, farklılaşma, inovasyon, iletişim, sosyal sorumluluk, toplumsal barış, ürün çeşitlenmesi, uluslararası rekabet, yaşam ve düşünce kalitesi, çevrenin korunması gibi konular iş ve sanat dünyasının başarılı yöneticileri tarafından ele alındı.

Gecede Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi EKER ve İstanbul Valisi sayın Hüseyin Avni MUTLU’nun kutlama mesajlarına yer verildi.

Tüketicinin saygınlığını kazanmış, mal ve hizmet üretiminde kaliteye önem veren ve tüketici memnuniyetini gözeten ödüllü markalar arasında bu yıl ve her yıl olduğu gibi Doğrular Madeni Eşya’da yer aldı. Ödülünü Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği Genel Başkanı Osman Doğan`ın elinden, firmamız Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürümüz Sayın Bilal DOĞRU aldı. Tören sonunda görüş bildiren Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürümüz Sayın Bilal DOĞRU, Avrasya Kalite Ödülüne layık görüldüğümüzden dolayı memnun olduğunu belirterek sektörde kalite çıtasını yükseltmeye ve yine

kaliteden taviz vermeden üretimlerine devam edeceklerini kaydetti.

15/03/2011
Kurum İçi Eğitim Gelişim ve Kaynaşma Seminerimizin 7.si Antalyada Yapıldı

Doğrular Ev Ürünleri her yıl geleneksel hale getirdiği Kurum içi eğitim gelişim ve kaynaşma seminerinin 7.sini Antalya’da yaptı.

4 gün süren eğitime Konya Merkez, İstanbul Şube ve Rusya İdari personelleri katıldı. 2010 yılı analizinin yapıldığı seminerde 2011 yılı hedefleri de belirlendi.

Seminerde uzman eğitmenler Dr. İlhami Fındıkçı tarafından Aşk, Aile ve Kişisel Gelişim Sürecinde İnsani Derinlik, Dr. Hayati Odabaşı tarafından Etkin Satış, Becerileri ve İletişim, Prof.Dr. Tanıl Kılınç tarafından da Etkin Takım Yönetimi eğitimleri alındı.

Gündüzleri eğitim ve analizlerle geçen seminerimizin, akşamları da otelin aktiviteleri ile eğlenceli saatler yaşandı.

Seminerimizin son gününde ise genel değerlendirme 2011 yılı için temennileri içeren son toplantı yapılarak. Seminer boyunca yararlı eğitimler ve enerji toplayan personelimiz. Bir sonraki seminerde buluşmak üzere ayrılmışlardır.

20/12/2010
Konya Ticaret Odası Ödül Töreni

Konya Ticaret Odası (KTO) tarafından 2009 yılında en çok vergi veren kurumlarla, meslekte 40. yılını dolduran oda üyeleri düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törene katılan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin "Konya yakın zamanda Türkiye`nin lokomotif ili olacaktır. Bu potansiyeli görüyorum" dedi.

Konya Dedeman Otel`de gerçekleştirilen ödül törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüsnü Tuna, Ali Öztürk, Ayşe Türkmenoğlu, Mustafa Kabakcı, Hasan Angı, Sami Güçlü, Harun Tüfekçi, Abdullah Çetinkaya, Özkan Öksüz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa başkanları ile iş adamları katıldı.

Birçok firmanın farklı dallarda ödül aldığı toplantıda Doğrular Madeni Eşya olarak 35.meslek komitesinde döviz kazandırma da altın madalya aldı.

Firmamızı temsilen törene katılan yönetim kurulu başkanı İsmail Doğru ödülü Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Aytuğ`un elinden aldı.

Ödül töreni misafirlere ikram edilen yemekle son buldu.

16/12/2010
Müsiad’dan Firmamıza Ziyaret

MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri ile firmamızı ziyaret etti. Müsiad Konya Şube Başkanı Arslan Korkmaz, Doğrular Madeni Eşya Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğru ile hem iş hem de Müsiad’ın çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

29/10/2010
Diyarbakır Bölgesinde Firma ve Ürün Tanıtım Toplantısı

Konya’mızın köklü firmalarından Doğrular Madeni Eşya San. Diyarbakır ve bölge müşterilerine ürünlerini tanıtmak amacı ile Diyarbakır bölge bayisi Yüce Kardeşler Ticaret ile birlikte Diyarbakır Dedeman hotel de bir toplantı düzenledi.

Katılımın yüksel olduğu toplantı firma sahipleri Bilal Doğru, Fahrettin Doğru ve Yüce Kardeşler Ticaret firma sahibi İhsan Yüce’nin toplantının amacı ile yaptıkları konuşmalarla başladı. Doğrular Madeni Eşya’nın tanıtım filmi izlendikten sonra ürün tanıtımı yapıldı. Doğrular Madeni Eşya’nın ürünlerini satan firmalarında aklındaki sorulara cevap verildi.

Doğrular Madeni Eşya Genel Müdürü Fahrettin Doğru, "Bu tür toplantıların ürünlerimizi satan perakendecilerin ve toptancıların hem firmamız hem ürünlerimiz hakkındaki eksik bilgilerini tamamlamak, hem sattıkları ürünlerin nasıl bir ortamda üretildiğini görmeleri ürünlerimizi satarken daha kolay ve rahatlıkla tüketiciye anlatabilmelerini sağladık. Bu bölgenin de öneminin farkındayız. Bu toplantıların zaman içinde faydalarını göreceğimize inanıyorum." dedi.

31/05/2010
Yılın İhracatı - Yılın Yeni Yatırım Ve İstihdam Ödülü

Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğru’nun katıldığı gecede. Doğrular Madeni Eşya, Yılın İhracat ödülü ve Yılın yeni yatırım ve istihdam ödülüne layık görüldü.

Müsiad Konya Şubesinde 16. Genel Kurul yapıldı. Genel kurul sonucunda Müsiad Konya şubesinin 5. Başkanı Aslan Korkmaz oldu. Genel Başkan Ömer Cihad Vardar`ın konuşmacı olarak katıldığı genel kurulun gala yemeğine çok sayıda üye ve Konya protokolü katıldı.

MÜSİAD yeni yönetimine bu onurlu ve zorlu görevlerinde başarılar dileriz.

11/02/2010
Vergi Dairesi`nden Anlamlı Ziyaret

Vergi Dairesi Başkanı Sıtkı AKSÖZ ,Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Abdullah ÇOŞKUNER firmamıza ziyarette bulundular. Firma faaliyetleri konusunda bilgi alan Vergi Dairesi Başkanı fabrikamızı gezdikten sonra firmamızdan ayrılmışlardır.

Bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı Vergi Dairesi Başkanımıza ve Grup Müdürümüze teşekkür ederiz.

13/01/2010
KTO Ödül Töreni

Konya Ticaret Odası yüksek düzeyde gelir ve kurumlar vergisi ödeyen, ihracat yaparak ülke ekonomisine döviz kazandıran üyelerine, her yıl geleneksel hale getirdiği törenle, Konya Dedeman Otelde ödüllerini takdim etti. KTO Döviz sağlama bildirimine göre gümüş madalya ile ödüllendirile firmamızın ödülünü, yönetim kurulu başkanı İsmail Doğru aldı.

06/10/2009

1. Genel

Bu web sitesiyle ilgili veri işleme sorumluluğu Doğrular Ev Ürünleri A.Ş.‘ye (Bundan sonra “Doğrular” olarak anılacaktır) aittir.

Doğrular, ilke olarak, kişisel gizliliğe saygı gösterir ve web sitesine gelen her ziyaretçinin mahremiyetini korur, ziyaretçileri tarafından sitemize sunulan kişisel verileri (adınız, elektronik posta adresiniz, iş ve özel adresiniz ve telefon numaranız) üçüncü kişilere satmaz, kiralayamaz ya da başka şekilde kullandıramaz.. Bu bilgiler, olası bir kullanım durumunda tarafımızdan size önceden bilgi verilmeden ve bilgileri sunarken sizin açık izniniz alınmadan hiç bir şekilde doğrudan pazarlama ya da siz istemeden izleme amacıyla kullanılmaz. Doğrular kişisel bilgi toplarken, işlerken ve aktarırken iş yaptığı ülkelerin yasalarıyla uyumlu hareket etmeye gayret eder ve iş uygulamalarında en yüksek etik standartları uygular.

Doğrular, sizin izninizle bu bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanacaktır.
- Size basılı yayınlar ya da diğer yazışmalar göndermek
- Size elektronik posta ile basın bültenleri ya da bildirimler göndermek
- Satın aldığınız malları ya da ödüllerinizi teslim etmek.

Kişisel bilgilere sadece yetkili Doğrular personeli ya da bilgileri gizli tutmayı kabul etmiş olan temsilcilerimiz erişebilirler. Doğrular, kişileri açıklamadan, istatistiksel bilgileri (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, vb) sürekli iç gözden geçirme sürecimizin bir parçası olarak sitemizi iyileştirmek; genel olarak ürünlerimizin tüketicileri hakkında daha çok şey öğrenmek amacıyla kullanır. Bu bilgiler Doğrular tarafından üçüncü kişilere açıklanmaz. Bu veriler sadece belirtilen amaç için kullanılabilir ve sizin izniniz alınmadan hiç bir tek taraflı haberleşme amacıyla kullanılamaz.

İşbu İnternet Gizlilik Politikası (“Gizlilik Politikası“) Doğrular ’ın bu web sitesi aracılığıyla topladığı, işlediği ve aktardığı kişisel bilgiler konusunda uyguladığı gizlilik ilkelerini belirtmektedir.

Girmiş olduğunuz web sitesinde, Doğrular, sizlerin kişisel gizliliğini korumayı taahhüt etmektedir. Bu Gizlilik Politikası, Doğrular tarafından bu web sitesinde toplanan bilgi türlerini ve bunları nasıl kullanıp koruduğumuzu ana hatlarıyla açıklamaktadır. Bu politika aynı zamanda sizlere web sitemizi ziyaret ettiğiniz zamanlarda “Kişisel Bilgilerinizin” toplanmasını istemediğiniz takdirde ne yapmanız gerektiğini ve bize sağlamış olduğunuz bilgileri nasıl değiştirebileceğinizi anlatmaktadır. Bu politika yalnızca bu web sitesi için geçerlidir. Örneğin, üçüncü şahısların mülkiyetinde olan web sitelerinde sponsorluğunu yapabileceğimiz veya katılımda bulunabileceğimiz manşetler, piyangolar, reklamlar veya tanıtımlar için geçerli değildir.

2. Toplanan Verilerin Mahiyeti

a. Otomatik Toplanan Veriler

Genel olarak, ziyaretçiler kişisel bilgi vermeden Doğrular ’ın web sitesine girebilir.

Doğrular web sitesine her girildiğinde bazı veriler otomatik kaydedilir. Bu IP adresi, kullanılan tarayıcının tipi, erişim sağlayan bilgisayarın işletim sistemi, Doğrular web sitesinde kalış süresi ve Doğrular web sitesinde ziyaret edilen alanlar gibi verileri kapsayabilir. Bu tür veriler teknik nitelikte olup Doğrular tarafından bireylerin kimliğini saptamak üzere kullanılamaz ve kullanılmayacaktır.

Doğrular müşteri hizmetlerini geliştirmek amacıyla ayrıca çerezler yoluyla web sitesi kullanıcıları hakkında anonim veriler toplayabilir. Çerezler, web sitelerinin kullanıcıyı tanımlamak ve web sitesinin kullanımını kolaylaştırmak için kullanıcı bilgisayarlarına yerleştirdikleri dosyalardır. Bu verilerin hiçbiri bireysel düzeyde incelenmez. Ziyaretçiler, tarayıcılarının çerez kabul etmeden önce uyarı vermelerini sağlayabilir ve böylece çerezi kabul edip etmemeye karar verebilirler. Ziyaretçiler tarayıcılarını çerez kabul etmemek üzere de ayarlayabilirler. Bununla birlikte, ziyaretçiler bu ayarı kullandıklarında, Doğrular web sitelerinin bazı alanları doğru çalışmayabilir. Çerezleri yukarıda tarif edildiği gibi kontrol etmek isteyen ziyaretçilerin tarayıcılarının yardım dosyalarına müracaat etmeleri rica olunur.

b. Gönüllü Sağlanan Veriler

Web ziyaretçileri Doğrular web sitelerinde kişisel verilerini girebilirler, fakat bunu yapmak zorunda değildirler. Doğrular, Doğrular web sitesinden alınan iletişim bilgilerini kullanarak e-posta gönderen, web sitesiyle ilgili görüşlerini belirtmek üzere çevrimiçi anket formlarını doldurup gönderen, sağlanan yorumlama, tartışma veya başka iletişim veya görüş bildirme olanaklarını kullanan, ürün veya hizmetlerle ilgili bilgi talep eden veya iş arayan ve böylece kişisel verilerini gönüllü olarak sağlayan web sitesi ziyaretçilerinin verilerini toplar.

3. Veri Toplamanın Amacı

Doğrular ’ın web sitelerini işletmesinin tek amacı, müşteri ve çalışanlarına ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi verip iletişim olanağı sağlamaktır. Veriler toplanırken özel nedenler açıkça belirtilmediği sürece, Doğrular; sadece bu amaçla web sitesi aracılığıyla kişisel veriler toplar, işler ve kullanır. Doğrular, verileri özellikle sorulara yanıt vermek ve talep edilen bilgileri göndermek amacıyla işler. Doğrular, verileri hiçbir durumda öngörülen amacın dışında kullanmaz.

4. Veri Aktarımı

Genel olarak, Doğrular ilgili ziyaretçinin açık onayı olmadan kişisel verileri üçüncü şahıslara aktarmaz. Doğrular kişisel verileri pazarlama amacıyla üçüncü şahıslara satmayacak ve kiralamayacaktır.

Bununla birlikte, Doğrular bir sözleşmenin ifası için veya ziyaretçinin bir talebini yerine getirmek için (örn. talep edilen bilgileri postayla göndermek için) üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılarını kullanabilir. Böyle hizmet sağlayıcıları Doğrular adına hareket eder ve onların görevlerini yerine getirmeleri için gerekli kişisel verilere erişmelerine izin verilir, fakat bu kişisel verileri başka amaçlar için kullanmalarına izin verilmez. Ayrıca, kişisel verileri bu Gizlilik Politikası ve geçerli veri koruma yasa ve yönetmelikleriyle uyumlu olarak işlemek zorundadırlar.

Üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları yukarıdaki bölüm 2.a’ da tarif edilen istatistik verilerini toplayıp işlemek için de kullanılabilir.

Kişisel veriler, ziyaretçinin açık talebi ölçüsünde veya bir sözleşmenin ifası ya da ziyaretçinin talebini yerine getirmek için gerekli olduğu ölçüde ve ziyaretçi böyle bir aktarımın gerçekleşeceğinin bilincindeyse, Doğrular’a bağlı şirketlere aktarılabilir (örn. ziyaretçi bağlı bir şirketin Doğrular’ın web sitesinde yayımlanan iş ilanına dayanarak iş başvurusunda bulunursa, başvuru bağlı şirkete aktarılacaktır).

5. Veri Güvenliği

Doğrular toplanan, işlenen ve aktarılan tüm kişisel verileri korumak için teknolojik ve kurumsal önlemler alır. Bu önlemler teknolojik gelişmeye göre sürekli güncellenir ve uyarlanır.

6. Depolama Süresi

Geçerli kanun ve yönetmelikler Doğrular ’ın hangi kişisel verileri ne kadar süreyle depolayabileceğini ya da depolamak zorunda olduğunu belirler. Süre bitiminde Doğrular verileri düzenli olarak veri koruma yasa ve yönetmelikleri uyarınca siler veya bloke eder.

Veri depolama süresinin belirlenmediği durumlarda Doğrular verileri toplama nedenleri ortadan kalktığında siler veya bloke eder.

7. Açıklama ve Seçenekler

Doğrular web sitesinin ziyaretçileri, Doğrular ’ın depoladığı kendilerine ait özel bilgilerin açıklanmasını, Doğrular ’ın daha önce sağlanan verileri kullanmamasını, daha önce sağlanan verilerin düzeltilmesini veya daha önce Doğrular ’a sağlanan verilerin silinmesini talep edebilir.

Başvuru adresi:

DOĞRULAR EV ÜRÜNLERİ A.Ş.
Konya Organize Sanayi Bölgesi 7. Sokak No:6 Selçuklu, Konya, Türkiye

T: +90 332 239 16 40

F: +90 332 239 16 49

E-mail : admin@dogrular.com.tr
İnternet : www.perilla.com.tr

Başvuru ziyaretçinin adını, adresini ve başka önemli iletişim bilgilerini (telefon numarası, e-posta adresi) içermelidir. Doğrular böyle talepleri bir an önce yerine getirmek üzere makul ölçüde elinden geleni yapacaktır. Doğrular verileri açıklamadan önce veya herhangi bir talebi yerine getirmeden önce kimlik belgesi talep edebilir.

8. Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Bu Gizlilik Politikasında tarif edilen uygulamalar, 11.11.2012 tarihi itibarıyla geçerli kişisel veri koruma ilkelerine dayanmaktadır. Doğrular bu Gizlilik Politikasını gerektiğinde geçerli veri koruma yasa ve yönetmelikleri uyarınca değiştirme veya uyarlama hakkını saklı tutmaktadır. Böyle değişiklikler uygun şekilde kamuya ilan edilecektir.

9. Başka Web Sitelerine Linkler

Doğrular web siteleri, Doğrular’a ait olmayan başka web sitelerine linkler içerebilir. Doğrular söz konusu web sitelerinin içeriği, gizlilik politikası veya uygulamalarıyla ilgili sorumluluk kabul etmez. Doğrular tüm kullanıcıları söz konusu sitelerin gizlilik beyanlarını okumaya teşvik eder; onların gizlilik beyanları Doğrular ’ınkinden farklı olabilir.

Yasal Hususlar:

Web Sitesindeki Bilgiler

Doğrular, web sitesindeki bilgileri iyi niyetle sağlamakla birlikte herhangi bir garanti vermez, ve bu bilgiler kesinlikle Doğrular veya herhangi bir alt ya da bağlı şirketi için bağlayıcı bir sözleşme veya başka türlü taahhüt teşkil etmez. Bundan başka, bu web sitesinin içerdiği bilgiler haber vermeden değiştirilebilir veya güncellenebilir.

Başka Hususlar

Bu web sitesi aracılığıyla Doğrular ’a veya herhangi bir alt ya da bağlı şirkete gönderilen yorumlar, malzemeler, sorulara verilen yanıtlar veya önerilerin gizli nitelikte olmadığı varsayılacaktır. Doğrular Europe GmbH & Co. KG böyle yorum veya malzemelerle ilgili herhangi bir sorumluluk altında değildir ve böyle yorumları veya malzemeleri sınırsızca kullanabilir, çoğaltabilir veya dönüştürebilir. Doğrular ayrıca böyle yorum veya malzemelerin içerdiği fikirleri, ihtisas bilgilerini, konseptleri ya da teknikleri özgürce kullanabilir.

Doğrular bu site aracılığıyla eriştiğiniz herhangi başka bir web sitesi için doğrudan veya dolaylı sorumluluk kabul etmez, ve böyle siteler Doğrular ’ın kontrolünün dışındadırlar.

Doğrular, alt şirketleri veya bağlı şirketleri bu web sitesinin kullanımından kaynaklanan kâr kaybı, işletme kesintisi, veri işlem sistemlerinde meydana gelen program veya veri kaybı ve başka dolaylı zararlar için doğrudan veya dolaylı sorumluluk kabul etmemektedir.

Telif Hakkı

Bu web sitesinin sayfaları telif hakkıyla korunan malzeme içermektedir ve Doğrular ‘ın önceden yazılı izni olmadan tamamen veya kısmen çoğaltılamaz.

Doğrular, Perilla, Avrora, Helena, Silvia, Liana, Riser, Tomris, Adriana, Baronet, Valeria, New Violet, Almine, Sabina, Lena, Luiza, Present, İnci, Eko Class, Alsu, Mini, Diva, Elvira, Color Life, Mega Color, Fit, Twingo, Mina, Flash, Ress, Mega Present, Uzay Sepetli, Star Kanatlı, Maxi Eko, Fly, GI200, Promer, Class, Lenita; Doğrular’a ait markalar ve tescilli markalardır.

© 2014 DOĞRULAR EV ÜRÜNLERİ A.Ş.

Tüm hakları saklıdır.

1. Genel

Bu web sitesiyle ilgili veri işleme sorumluluğu Doğrular Ev Ürünleri A.Ş.‘ye (Bundan sonra “Doğrular” olarak anılacaktır) aittir.

Doğrular, ilke olarak, kişisel gizliliğe saygı gösterir ve web sitesine gelen her ziyaretçinin mahremiyetini korur, ziyaretçileri tarafından sitemize sunulan kişisel verileri (adınız, elektronik posta adresiniz, iş ve özel adresiniz ve telefon numaranız) üçüncü kişilere satmaz, kiralayamaz ya da başka şekilde kullandıramaz.. Bu bilgiler, olası bir kullanım durumunda tarafımızdan size önceden bilgi verilmeden ve bilgileri sunarken sizin açık izniniz alınmadan hiç bir şekilde doğrudan pazarlama ya da siz istemeden izleme amacıyla kullanılmaz. Doğrular kişisel bilgi toplarken, işlerken ve aktarırken iş yaptığı ülkelerin yasalarıyla uyumlu hareket etmeye gayret eder ve iş uygulamalarında en yüksek etik standartları uygular.

Doğrular, sizin izninizle bu bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanacaktır.
- Size basılı yayınlar ya da diğer yazışmalar göndermek
- Size elektronik posta ile basın bültenleri ya da bildirimler göndermek
- Satın aldığınız malları ya da ödüllerinizi teslim etmek.

Kişisel bilgilere sadece yetkili Doğrular personeli ya da bilgileri gizli tutmayı kabul etmiş olan temsilcilerimiz erişebilirler. Doğrular, kişileri açıklamadan, istatistiksel bilgileri (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, vb) sürekli iç gözden geçirme sürecimizin bir parçası olarak sitemizi iyileştirmek; genel olarak ürünlerimizin tüketicileri hakkında daha çok şey öğrenmek amacıyla kullanır. Bu bilgiler Doğrular tarafından üçüncü kişilere açıklanmaz. Bu veriler sadece belirtilen amaç için kullanılabilir ve sizin izniniz alınmadan hiç bir tek taraflı haberleşme amacıyla kullanılamaz.

İşbu İnternet Gizlilik Politikası (“Gizlilik Politikası“) Doğrular ’ın bu web sitesi aracılığıyla topladığı, işlediği ve aktardığı kişisel bilgiler konusunda uyguladığı gizlilik ilkelerini belirtmektedir.

Girmiş olduğunuz web sitesinde, Doğrular, sizlerin kişisel gizliliğini korumayı taahhüt etmektedir. Bu Gizlilik Politikası, Doğrular tarafından bu web sitesinde toplanan bilgi türlerini ve bunları nasıl kullanıp koruduğumuzu ana hatlarıyla açıklamaktadır. Bu politika aynı zamanda sizlere web sitemizi ziyaret ettiğiniz zamanlarda “Kişisel Bilgilerinizin” toplanmasını istemediğiniz takdirde ne yapmanız gerektiğini ve bize sağlamış olduğunuz bilgileri nasıl değiştirebileceğinizi anlatmaktadır. Bu politika yalnızca bu web sitesi için geçerlidir. Örneğin, üçüncü şahısların mülkiyetinde olan web sitelerinde sponsorluğunu yapabileceğimiz veya katılımda bulunabileceğimiz manşetler, piyangolar, reklamlar veya tanıtımlar için geçerli değildir.

2. Toplanan Verilerin Mahiyeti

a. Otomatik Toplanan Veriler

Genel olarak, ziyaretçiler kişisel bilgi vermeden Doğrular ’ın web sitesine girebilir.

Doğrular web sitesine her girildiğinde bazı veriler otomatik kaydedilir. Bu IP adresi, kullanılan tarayıcının tipi, erişim sağlayan bilgisayarın işletim sistemi, Doğrular web sitesinde kalış süresi ve Doğrular web sitesinde ziyaret edilen alanlar gibi verileri kapsayabilir. Bu tür veriler teknik nitelikte olup Doğrular tarafından bireylerin kimliğini saptamak üzere kullanılamaz ve kullanılmayacaktır.

Doğrular müşteri hizmetlerini geliştirmek amacıyla ayrıca çerezler yoluyla web sitesi kullanıcıları hakkında anonim veriler toplayabilir. Çerezler, web sitelerinin kullanıcıyı tanımlamak ve web sitesinin kullanımını kolaylaştırmak için kullanıcı bilgisayarlarına yerleştirdikleri dosyalardır. Bu verilerin hiçbiri bireysel düzeyde incelenmez. Ziyaretçiler, tarayıcılarının çerez kabul etmeden önce uyarı vermelerini sağlayabilir ve böylece çerezi kabul edip etmemeye karar verebilirler. Ziyaretçiler tarayıcılarını çerez kabul etmemek üzere de ayarlayabilirler. Bununla birlikte, ziyaretçiler bu ayarı kullandıklarında, Doğrular web sitelerinin bazı alanları doğru çalışmayabilir. Çerezleri yukarıda tarif edildiği gibi kontrol etmek isteyen ziyaretçilerin tarayıcılarının yardım dosyalarına müracaat etmeleri rica olunur.

b. Gönüllü Sağlanan Veriler

Web ziyaretçileri Doğrular web sitelerinde kişisel verilerini girebilirler, fakat bunu yapmak zorunda değildirler. Doğrular, Doğrular web sitesinden alınan iletişim bilgilerini kullanarak e-posta gönderen, web sitesiyle ilgili görüşlerini belirtmek üzere çevrimiçi anket formlarını doldurup gönderen, sağlanan yorumlama, tartışma veya başka iletişim veya görüş bildirme olanaklarını kullanan, ürün veya hizmetlerle ilgili bilgi talep eden veya iş arayan ve böylece kişisel verilerini gönüllü olarak sağlayan web sitesi ziyaretçilerinin verilerini toplar.

3. Veri Toplamanın Amacı

Doğrular ’ın web sitelerini işletmesinin tek amacı, müşteri ve çalışanlarına ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi verip iletişim olanağı sağlamaktır. Veriler toplanırken özel nedenler açıkça belirtilmediği sürece, Doğrular; sadece bu amaçla web sitesi aracılığıyla kişisel veriler toplar, işler ve kullanır. Doğrular, verileri özellikle sorulara yanıt vermek ve talep edilen bilgileri göndermek amacıyla işler. Doğrular, verileri hiçbir durumda öngörülen amacın dışında kullanmaz.

4. Veri Aktarımı

Genel olarak, Doğrular ilgili ziyaretçinin açık onayı olmadan kişisel verileri üçüncü şahıslara aktarmaz. Doğrular kişisel verileri pazarlama amacıyla üçüncü şahıslara satmayacak ve kiralamayacaktır.

Bununla birlikte, Doğrular bir sözleşmenin ifası için veya ziyaretçinin bir talebini yerine getirmek için (örn. talep edilen bilgileri postayla göndermek için) üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılarını kullanabilir. Böyle hizmet sağlayıcıları Doğrular adına hareket eder ve onların görevlerini yerine getirmeleri için gerekli kişisel verilere erişmelerine izin verilir, fakat bu kişisel verileri başka amaçlar için kullanmalarına izin verilmez. Ayrıca, kişisel verileri bu Gizlilik Politikası ve geçerli veri koruma yasa ve yönetmelikleriyle uyumlu olarak işlemek zorundadırlar.

Üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları yukarıdaki bölüm 2.a’ da tarif edilen istatistik verilerini toplayıp işlemek için de kullanılabilir.

Kişisel veriler, ziyaretçinin açık talebi ölçüsünde veya bir sözleşmenin ifası ya da ziyaretçinin talebini yerine getirmek için gerekli olduğu ölçüde ve ziyaretçi böyle bir aktarımın gerçekleşeceğinin bilincindeyse, Doğrular’a bağlı şirketlere aktarılabilir (örn. ziyaretçi bağlı bir şirketin Doğrular’ın web sitesinde yayımlanan iş ilanına dayanarak iş başvurusunda bulunursa, başvuru bağlı şirkete aktarılacaktır).

5. Veri Güvenliği

Doğrular toplanan, işlenen ve aktarılan tüm kişisel verileri korumak için teknolojik ve kurumsal önlemler alır. Bu önlemler teknolojik gelişmeye göre sürekli güncellenir ve uyarlanır.

6. Depolama Süresi

Geçerli kanun ve yönetmelikler Doğrular ’ın hangi kişisel verileri ne kadar süreyle depolayabileceğini ya da depolamak zorunda olduğunu belirler. Süre bitiminde Doğrular verileri düzenli olarak veri koruma yasa ve yönetmelikleri uyarınca siler veya bloke eder.

Veri depolama süresinin belirlenmediği durumlarda Doğrular verileri toplama nedenleri ortadan kalktığında siler veya bloke eder.

7. Açıklama ve Seçenekler

Doğrular web sitesinin ziyaretçileri, Doğrular ’ın depoladığı kendilerine ait özel bilgilerin açıklanmasını, Doğrular ’ın daha önce sağlanan verileri kullanmamasını, daha önce sağlanan verilerin düzeltilmesini veya daha önce Doğrular ’a sağlanan verilerin silinmesini talep edebilir.

Başvuru adresi:

DOĞRULAR EV ÜRÜNLERİ A.Ş.
Konya Organize Sanayi Bölgesi 7. Sokak No:6 Selçuklu, Konya, Türkiye

T: +90 332 239 16 40

F: +90 332 239 16 49

E-mail : admin@dogrular.com.tr
İnternet : www.perilla.com.tr

Başvuru ziyaretçinin adını, adresini ve başka önemli iletişim bilgilerini (telefon numarası, e-posta adresi) içermelidir. Doğrular böyle talepleri bir an önce yerine getirmek üzere makul ölçüde elinden geleni yapacaktır. Doğrular verileri açıklamadan önce veya herhangi bir talebi yerine getirmeden önce kimlik belgesi talep edebilir.

8. Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Bu Gizlilik Politikasında tarif edilen uygulamalar, 11.11.2012 tarihi itibarıyla geçerli kişisel veri koruma ilkelerine dayanmaktadır. Doğrular bu Gizlilik Politikasını gerektiğinde geçerli veri koruma yasa ve yönetmelikleri uyarınca değiştirme veya uyarlama hakkını saklı tutmaktadır. Böyle değişiklikler uygun şekilde kamuya ilan edilecektir.

9. Başka Web Sitelerine Linkler

Doğrular web siteleri, Doğrular’a ait olmayan başka web sitelerine linkler içerebilir. Doğrular söz konusu web sitelerinin içeriği, gizlilik politikası veya uygulamalarıyla ilgili sorumluluk kabul etmez. Doğrular tüm kullanıcıları söz konusu sitelerin gizlilik beyanlarını okumaya teşvik eder; onların gizlilik beyanları Doğrular ’ınkinden farklı olabilir.

Yasal Hususlar:

Web Sitesindeki Bilgiler

Doğrular, web sitesindeki bilgileri iyi niyetle sağlamakla birlikte herhangi bir garanti vermez, ve bu bilgiler kesinlikle Doğrular veya herhangi bir alt ya da bağlı şirketi için bağlayıcı bir sözleşme veya başka türlü taahhüt teşkil etmez. Bundan başka, bu web sitesinin içerdiği bilgiler haber vermeden değiştirilebilir veya güncellenebilir.

Başka Hususlar

Bu web sitesi aracılığıyla Doğrular ’a veya herhangi bir alt ya da bağlı şirkete gönderilen yorumlar, malzemeler, sorulara verilen yanıtlar veya önerilerin gizli nitelikte olmadığı varsayılacaktır. Doğrular Europe GmbH & Co. KG böyle yorum veya malzemelerle ilgili herhangi bir sorumluluk altında değildir ve böyle yorumları veya malzemeleri sınırsızca kullanabilir, çoğaltabilir veya dönüştürebilir. Doğrular ayrıca böyle yorum veya malzemelerin içerdiği fikirleri, ihtisas bilgilerini, konseptleri ya da teknikleri özgürce kullanabilir.

Doğrular bu site aracılığıyla eriştiğiniz herhangi başka bir web sitesi için doğrudan veya dolaylı sorumluluk kabul etmez, ve böyle siteler Doğrular ’ın kontrolünün dışındadırlar.

Doğrular, alt şirketleri veya bağlı şirketleri bu web sitesinin kullanımından kaynaklanan kâr kaybı, işletme kesintisi, veri işlem sistemlerinde meydana gelen program veya veri kaybı ve başka dolaylı zararlar için doğrudan veya dolaylı sorumluluk kabul etmemektedir.

Telif Hakkı

Bu web sitesinin sayfaları telif hakkıyla korunan malzeme içermektedir ve Doğrular ‘ın önceden yazılı izni olmadan tamamen veya kısmen çoğaltılamaz.

Doğrular, Perilla, Avrora, Helena, Silvia, Liana, Riser, Tomris, Adriana, Baronet, Valeria, New Violet, Almine, Sabina, Lena, Luiza, Present, İnci, Eko Class, Alsu, Mini, Diva, Elvira, Color Life, Mega Color, Fit, Twingo, Mina, Flash, Ress, Mega Present, Uzay Sepetli, Star Kanatlı, Maxi Eko, Fly, GI200, Promer, Class, Lenita; Doğrular’a ait markalar ve tescilli markalardır.

© 2014 DOĞRULAR EV ÜRÜNLERİ A.Ş.

Tüm hakları saklıdır.